LAPTOPY DLA CZWARTOKLASISTÓW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 października 2023

Laptopy zamówione w ramach projektu „Laptop dla ucznia” są już odbierane przez czwartoklasistów. Uczniowie mogą teraz zacząć naukę, wykorzystując nowy sprzęt.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

 

Zgodnie z obowiązującą podstawą programową z laptopów, które otrzymają uczniowie będzie można korzystać na wszystkich lekcjach, nie tylko informatyki. Laptopy będą własnością rodziców uczniów, a ich przekazanie będzie następować na podstawie umowy zawartej przez gminę lub szkołę z rodzicem ucznia.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu na stronie laptopdlaucznia.gov.pl. Pod tym adresem znajdziecie także odnośniki umożliwiające pobranie darmowego, bezpiecznego oprogramowania do nauki i rozwijania zainteresowań młodych ludzi.

Autor: Justyna Brzozowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie