Rok szkolny 2022/2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przejdź do - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Miś stał się ulubioną maskotką niemalże wszystkich dzieci. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości, smutków oraz przytulanka do zasypiania. Nic więc dziwnego, że zabawka ta doczekała się swojego święta. W Dniu Pluszowego Misia w ramach całorocznej akcji „Nie samą nauką żyje szkoła” uczniowie młodsi i starsi mieli możliwość zaprezentowania  swoich ukochanych misiów w naszej szkole. Dzieci chętnie opowiadały, dlaczego lubią swojego pluszaka oraz zdradziły wiele historii związanych z tą maskotką. Pluszaki są również bardzo ważne w rozwoju dziecka: uczą odpowiedzialności i troski, pomagają przełamać lęki u dziecka, przytulanie misiów działa uspokajająco, wspierają budowanie relacji międzyludzkich oraz pobudzają wyobraźnię. Życzymy, aby pluszowe misie towarzyszyły dzieciom, przytulały, wysłuchiwały dziecięcych sekretów i pomagały w spokojnym śnie.

25 listopada 2022
Samorząd Uczniowski

XX Konkurs Recytatorski „ Ocalić od zapomnienia”.

Przejdź do -  XX Konkurs Recytatorski „ Ocalić od zapomnienia”.

 

23 listopada 2022 r. w Klubie 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, odbył się XX Konkurs Recytatorski „ Ocalić od zapomnienia”. Celem konkursu było przybliżenie twórczości o tematyce patriotyczno – wojskowej pt.” Jest sobie polski żołnierz” w kategorii klas VII-VIII, zaś w kategorii klas I-VI - przybliżenie twórczości Aleksandra Fredry. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. VII Jan Zyśk. Gratulujemy udanego występu, a zdobyte nowe doświadczenia w przyszłości na pewno zaowocują. W kategorii klas I-VI udział wzięli Wojciech Domagała z kl. III i Gabriela Tryfon z kl. I, która piękną recytacją oczarowała komisję konkursową i zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

23 listopada 2022
Dorota Padewska

ZAPOBIEGAJMY WYPADKOM DZIECI NA WSI

Przejdź do - ZAPOBIEGAJMY WYPADKOM DZIECI NA WSI

24 listopada 2022r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki Ostrów Mazowiecka, Panem Sławomirem Troszczyńskim. Przeprowadzona została pogadanka na temat zagrożeń, jakie czyhają na dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Szczególnie podkreślono, aby dzieci nie zbliżały się do maszyn rolniczych podczas ich pracy, urządzeń mechanicznych znajdujących się w gospodarstwie rolnym oraz zachowali szczególną ostrożność w kontaktach ze zwierzętami hodowlanymi. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli film, który w bardzo obrazowy sposób pokazał ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci, które pomagają rodzicom w pracach rolniczych. Pamiętajmy, bezpieczeństwo dzieci górą! Oby każdy dorosły kierował się wyobraźnią, a nie bezmyślnością.

24 listopada 2022
Dorota Padewska

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Przejdź do - ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to czas zabawy, wróżb, i przepowiedni... Dawniej w ten wieczór panny wróżyły kiedy i za kogo wyjdą za mąż. Dziś andrzejki to okazja do dobrej zabawy, integracji, pokazania wszystkim jak można bawić się bez smartfonów i komputerów przy dźwiękach muzyki. W naszej szkole już dziś odbył się wieczór wróżb. Uczniowie kilka dni wcześniej przygotowywali się do tej  zabawy. Podczas zajęć świetlicowych wykonali dekoracje oraz przygotowali wróżby, by dziś stworzyć nastrój andrzejkowy i przybliżyć jedną z najstarszych polskich  tradycji ludowych. Nie zabrakło tradycyjnie lania wosku, wróżb z butami, serc z imionami, wróżb numerycznych itp. Wszyscy bawili się doskonale, a przepowiednie przyjmowali z przymrużeniem oka. Był to dzień pełen radości i dobrego humoru.

 

23 listopada 2022
Anna Małecka, Bożena Koziara

HAZARD! NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

Przejdź do - HAZARD! NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, uczniowie starszych klas naszej szkoły, 18 listopada wzięli udział w szkoleniu na temat: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. To interesujące spotkanie prowadziła podkom. Beata Bodzon z Pierwszego Działu Śledczego Krajowej Administracji Skarbowej Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Młodzież dowiedziała się: czym jest hazard; że może być legalny lub nielegalny; jakie niesie zagrożenia jego uprawianie; jakie kary grożą za nielegalny hazard i jak go unikać; gdzie można szukać pomocy w sytuacji uzależnienia od hazardu. Takie szkolenia są potrzebne w dzisiejszych czasach, gdyż uzależnienia od hazardu pojawiają się nawet w wieku szkolnym.

20 listopada 2022
Ewa Banaszek, Alicja Kruszewska

NIEPEŁNOSPRAWNY, NIE ZNACZY NIESZCZĘŚLIWY

Przejdź do - NIEPEŁNOSPRAWNY, NIE ZNACZY NIESZCZĘŚLIWY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie „Wartościowe opowieści. Niepełnosprawny, nie znaczy nieszczęśliwy”. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana  Wyszyńskiego w Kosowie Lackim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Fundacja MATER. Tymon Złotkowski z kl. II zdobył wyróżnienie w tym konkursie – gratulujemy!

16 listopada 2022
Alicja Kruszewska

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Przejdź do - GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto  od Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej. Po mszy nastąpił przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie podniesiono flagę państwową na maszt oraz wykonano hymn państwowy. Całą uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. Obchody Święta Niepodległości zakończyło złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. 

12 listopada 2022

WYCIECZKA DO TREBLINKI

Przejdź do - WYCIECZKA DO TREBLINKI

3 listopada uczniowie najstarszych klas naszej szkoły odwiedzili muzeum martyrologii w Treblince. Podczas żywej lekcji historii uczestnicy mogli poznać wydarzenia, które miały miejsce podczas II wojny światowej w dwóch niemieckich nazistowskich obozach: obozie zagłady Treblinka II i obozie pracy Treblinka I. Przewodnik p. Ilona Sadowska przybliżyła uczniom tragedię dwóch narodów polskiego i żydowskiego, które w tym obozie stracili życie. Wiadomości, które uczniowie uzyskali, wzbudziły uczucie jeszcze większego szacunku dla ludzi, którzy umarli za pomoc innym oraz za niewinność, bo byli Polakami, Żydami, Romami… Uczniowie zapalili znicze ku pamięci tym, których prochy pozostały w tym okrutnym miejscu.  

3 listopada 2022
Anna Małecka, Ewa Banaszek

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie