O PROGRAMIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – do 31 maja br. trwa nabór wniosków dla  podstawowych szkół niesamorządowych - Lubuski Urząd Wojewódzki - Portal  Gov.pl

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła zakupiła sprzęt za 30 000 zł, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności.

Zakupiono: Drukarkę 3D, Zestaw mikrokontrolerów z sensorami, Stację lutowniczą, Mirofony nagłowne z akcesoriami, Bezprzewodowe mikrofony Boya, Statyw do kamery, Gimbal, Wizualizer, Lampę światła ciągłego, Zestawy LEGO do robotyki.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki, fizyki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności.

Autor: Justyna Brzozowska