Rok szkolny 2023/2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH " W NASZEJ SZKOLE

Przejdź do - "LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH " W NASZEJ SZKOLE

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przyłaczyła się do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich”.  Tematyka tegorocznej lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.  

Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania i zawalczyć o cenne nagrody.

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Lekcje były prowadzone w kl. VI-VIII przez p. Annę Małecką i p. Dorotę Padewską

Więcej o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

28 listopada 2023
Anna Małecka

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Przejdź do - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„ Pod życzliwym parasolem” – takie hasło przyświecało szkolnym obchodom DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ, które obchodziliśmy 21 listopada 2023r.

Jak podaje słownik, człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna. Dlatego , aby być życzliwym wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Cenne są „ magiczne słowa”, szczera i otwarta rozmowa, tolerancja i przysłowiowy „ przytulasek”. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na żółto. W klasach nauczyciele przeprowadzili pogadanki, uczniowie oglądali film o emjocjach „ W głowie się nie mieści” oraz „ Za duży na bajki” – opowieść, która w niezwykły sposób budzi wrażliwość. Młodsi uczniowie otrzymali ordery życzliwości, starsi napisali podziękowania i życzenia na czerwonym sercu oraz ozdobili gazetkę odrysowanymi i pomalowanymi dłońmi.

Podczas tajnego głosowania wybrano KRÓLA i KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI.

Zostali nimi : Zosia Minota z klasy IV oraz Sebastian Przywoźny z klasy VII.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

27 listopada 2023
Dorota Padewska

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przejdź do - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z tej okazji przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Aby dostać Order Przyjaciela Pluszowego Misia, uczniowie musieli wykonać zadania przygotowane przez samorząd uczniowski. Zaproponowane łamigłówki, labirynty i zadania z kodowania miały na celu usprawnianie koncentracji, spostrzegawczości i skupienia uwagi. Dzień ten sprawił wszystkim wiele radości

24 listopada 2023
Samorzą Uczniowski, Anna Stefańczuk

XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Przejdź do - XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w XIII  Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie w zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W  ramach akcji, na korytarzu szkolnym  pojawiły się stacje zadaniowe, w których  uczniowie zmagali się z różnymi łamigłówkami  i doskonalili tabliczkę mnożenia. Wykonali również plakaty, matematyczne rymowanki oraz tabliczki.  Nawet dzieciaki z oddziału przedszkolnego rozwiązywały specjalne łamigłówki. Podsumowaniem akcji był przeprowadzony egzamin na „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji. 

 

17 listopada 2023
Bożena Koziara, Anna Małecka

NAGRODZENI UCZNIOWIE W DIECEZJALNYM KONKURSIE "WARTOŚCIOWE OPOWIEŚCI"

Przejdź do - NAGRODZENI UCZNIOWIE W DIECEZJALNYM KONKURSIE "WARTOŚCIOWE OPOWIEŚCI"

W październiku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie "Wartościowe opowieści"-"Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno". W kategorii I-III , drugie miejsce zajął Tymon Złotkowski z kl. III. Wykonał on pracę plastyczną pod kierunkiem p. Danuty Osiadacz. W kategorii kl. IV-VI, trzecie miejsce zajęła Milena Krzak z kl. VI. Uczennica pod  kierunkiem p. Anny Maleckiej wykonała logo w formie grafiki komputerowej.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17 listopada 2023

SZKOŁA DO HYMNU 2023

10 listopada 2023

LAPTOPY DLA CZWARTOKLASISTÓW

Przejdź do - LAPTOPY DLA CZWARTOKLASISTÓW

Laptopy zamówione w ramach projektu „Laptop dla ucznia” są już odbierane przez czwartoklasistów. Uczniowie mogą teraz zacząć naukę, wykorzystując nowy sprzęt.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

 

30 października 2023
Justyna Brzozowska
Czytaj więcej o: LAPTOPY DLA CZWARTOKLASISTÓW

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XIII ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA

7 listopada 2023
Anna Małecka, Bożena Koziara