

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przyłaczyła się do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tematyka tegorocznej lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.
Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.
Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.
Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania i zawalczyć o cenne nagrody.
Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Lekcje były prowadzone w kl. VI-VIII przez p. Annę Małecką i p. Dorotę Padewską
Więcej o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja
28 listopada 2023
Anna Małecka


„ Pod życzliwym parasolem” – takie hasło przyświecało szkolnym obchodom DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ, które obchodziliśmy 21 listopada 2023r.
Jak podaje słownik, człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna. Dlatego , aby być życzliwym wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Cenne są „ magiczne słowa”, szczera i otwarta rozmowa, tolerancja i przysłowiowy „ przytulasek”. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na żółto. W klasach nauczyciele przeprowadzili pogadanki, uczniowie oglądali film o emjocjach „ W głowie się nie mieści” oraz „ Za duży na bajki” – opowieść, która w niezwykły sposób budzi wrażliwość. Młodsi uczniowie otrzymali ordery życzliwości, starsi napisali podziękowania i życzenia na czerwonym sercu oraz ozdobili gazetkę odrysowanymi i pomalowanymi dłońmi.
Podczas tajnego głosowania wybrano KRÓLA i KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI.
Zostali nimi : Zosia Minota z klasy IV oraz Sebastian Przywoźny z klasy VII.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
27 listopada 2023
Dorota Padewska
24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z tej okazji przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Aby dostać Order Przyjaciela Pluszowego Misia, uczniowie musieli wykonać zadania przygotowane przez samorząd uczniowski. Zaproponowane łamigłówki, labirynty i zadania z kodowania miały na celu usprawnianie koncentracji, spostrzegawczości i skupienia uwagi. Dzień ten sprawił wszystkim wiele radości
24 listopada 2023
Samorzą Uczniowski, Anna Stefańczuk
Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie w zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
W ramach akcji, na korytarzu szkolnym pojawiły się stacje zadaniowe, w których uczniowie zmagali się z różnymi łamigłówkami i doskonalili tabliczkę mnożenia. Wykonali również plakaty, matematyczne rymowanki oraz tabliczki. Nawet dzieciaki z oddziału przedszkolnego rozwiązywały specjalne łamigłówki. Podsumowaniem akcji był przeprowadzony egzamin na „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji.
17 listopada 2023
Bożena Koziara, Anna Małecka
W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie "Wartościowe opowieści"-"Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno". W kategorii I-III , drugie miejsce zajął Tymon Złotkowski z kl. III. Wykonał on pracę plastyczną pod kierunkiem p. Danuty Osiadacz. W kategorii kl. IV-VI, trzecie miejsce zajęła Milena Krzak z kl. VI. Uczennica pod kierunkiem p. Anny Maleckiej wykonała logo w formie grafiki komputerowej.
Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
17 listopada 2023

7 listopada 2023
Anna Małecka, Bożena Koziara