Jesteś tutaj: Start / POZNAJ POLSKĘ

POZNAJ POLSKĘ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Poznaj Polskę – informacja o wycieczce – Zespół Placówek  Szkolno-Wychowawczych

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Artykuły

ZIELONA SZKOŁA W TRÓJMIEŚCIE

Przejdź do - ZIELONA SZKOŁA W TRÓJMIEŚCIE

Uczniowie naszej szkoły już w pierwszym miesiącu nauki 13-15 września wyruszyli  na 3-dniową wycieczkę do Trójmiasta, dofinansowaną w kwocie 15 000,00zł  w ramach przedsięwzięcia MEiN pod nazwą „Poznaj Polskę”.  Celem wycieczki było: obudzenie w uczniach ciekawości, postawy badawczej, rozwinięcie uzdolnień i zainteresowań poprzez wielostronną aktywność, wyrobienie zmysłu obserwacji oraz świadome i aktywne zdobywanie wiedzy i umiejętności, poznanie historii i zabytków Gdańska, Gdyni i Sopotu, budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej.                                                                              

21 września 2023
Bożena Koziara, Anna Małecka, Ewa Banaszek
Czytaj więcej o: ZIELONA SZKOŁA W TRÓJMIEŚCIE

WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA MEiN pn. "POZNAJ POLSKĘ"

Przejdź do - WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA MEiN pn. "POZNAJ POLSKĘ"

22 maja uczniowie klas I - III uczestniczyli w  wycieczce edukacyjnej do Białowieży, dofinansowanejw kwocie 4 880 zł w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki  pn. „Poznaj Polskę”.  Celem wycieczki było poznanie środowiska Białowieskiego Parku Narodowego, środowiska przyrodniczego oraz poszerzenie wiadomości na temat parku narodowego i metod ochrony nieskażonej cywilizacją przyrody.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  wizyty w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym, gdzie Pani przewodnik opowiadała  o roślinach, jakie występują na terenie parku oraz o gatunkach zwierząt tam bytujących.  Kolejnym punktem programu były obserwacje w Rezerwacie Pokazowym Białowieskiego Parku Narodowego. Uczniowie  mieli okazję  poznać faunę zamieszkującą tereny puszczy.  Obserwowali zagrody z drapieżnikami (rysie, wilki, łasice, kuny i wiele innych) i kopytnymi ssakami Puszczy Białowieskiej (m.in. żubry, łosie, jelenie, sarny). Szczególną uwagę przykuły żubry, żubronie i jeleń, który ewidentnie chciał się z nami bliżej poznać.

Spacerom po Białowieskim Parku Narodowym towarzyszyła piękna pogoda, wesołe nastroje oraz zabawy na świeżym powietrzu.

6 września 2023