Dobre praktyki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

TABLICA INTERAKTYWNA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Przejdź do - TABLICA INTERAKTYWNA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej realizowano również w oddziale przedszkolnym. To świetna pomoc do uatrakcyjnienia zabaw poznawczych dzieci. Przedszkolaki  oglądały specjalne dla nich programy zamieszczone w Internecie, uczestniczyły w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które opracowano z myślą o nich. Tablica interaktywna służyła nam do pisania, rysowania, malowania obrazów, układania puzzli, przechodzenia przez labirynty, poznawania instrumentów muzycznych, poznawania przyrody, różnych kontynentów. 

16 kwietnia 2020
Bożena Koziara
Czytaj więcej o: TABLICA INTERAKTYWNA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Przejdź do - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca 2020 r. odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W trakcie akademii wykorzystano w tablice aktywną do prezentacji zdjęć oraz utworów patriotycznych. Taka forma przekazania wiedzy pozwoliła w sposób obrazowy i czytelny przekazać informacje dotyczące  losów żołnierzy wyklętych.  

8 marca 2020

AKTYWNA TABLICA NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Przejdź do - AKTYWNA TABLICA NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 Uczniowie wykonują na tablicy multimedialnej zadania gramatyczne w postaci quizów, rozgrywek grupowych oraz gier edukacyjnych. Większość zadań wykonywanych jest na tablicy (dopasowywanie zdań, układanie zdań, uzupełnianie tabel/zdań). Uczniowie dużo chętniej wykonują zadania na tablicy interaktywnej niż w formie standardowej. Bardzo chętnie grają w gry edukacyjne, które nie różnią się treścią od zadań oferowanych w podręczniku, jednak są w bardziej przyjaznej dla nich formie.Na lekcjach języka angielskiego zawsze na tablicy multimedialnej włączona jest platforma ClassDojo, która losuje uczniów do poszczególnych zadań lub gier, a następnie przydziela im punkty za poprawnie wykonane zadanie.  Bardzo pomocna jest również możliwość włączenia anglojęzycznych materiałów wideo, które są dla uczniów żywą lekcją języka oraz sprawdzeniem ich poziomu językowego nie tylko w formie szkolnej.

2 marca 2020
Ewelina Kłusek

LEKCJA OTWARTA W KL. III Z EDUKACJI POLONISTYCZNEJ

Przejdź do - LEKCJA OTWARTA W KL. III Z EDUKACJI POLONISTYCZNEJ

Lekcja otwarta w kl. III odbyła sie 24 lutego 2020 r. Była on zebraniem i podsumowaniem wiadomości o omawianej lekturze ,,Anaruk , chłopiec z Grenlandii”. Jej celem było również wdrażanie uczniów do posługiwania się różnymi źródłami wiedzy, w tym komputerem, Internetem, encyklopedią multimedialną i tablica interaktywną. Korzystając z rożnych aplikacji mieli okazję utrwalić i sprawdzić swoje wiadomości, a jednocześnie poznać nieograniczone możliwości narzędzi TIK jako środka pomocnego w zdobywaniu wiedzy i rozszerzającego horyzonty tego poznawania. 

25 lutego 2020
Zofia Koziara
Czytaj więcej o: LEKCJA OTWARTA W KL. III Z EDUKACJI POLONISTYCZNEJ

LEKCJA OTWARTA Z MATEMATYKI W KLASIE 6

4 lutego w klasie 6 odbyła się lekcja otwarta z matematyki. Dotyczyła ona obliczania pól  nietypowych figur. Podczas lekcji nauczyciel wykorzystał tablicę interaktywną na różnych etapach. W pierwszej części lekcji uczniowie korzystając gier na aplikacji learningapps przypomnieli wzory na pola figur płaskich. W fazie głównej został wyświetlony film instruktażowy pt.” Figury złożone”, który wprowadził uczniów w główny temat lekcji. Podczas lekcji na tablicy były wyświetlane zadania dla uczniów. Tablica interaktywna na lekcji matematyki usprawnia proces dydaktyczny, pozwala na stosowanie ciekawych gier dydaktycznych a przez to na aktywizację uczniów.

6 lutego 2020
Anna Małecka

WARSZTAY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Przejdź do - WARSZTAY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

21 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty i szkolenia profilaktyczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W trakcie warsztaów została wykorzystania do prezentacji tablica mutimediana.

22 listopada 2019

LEKCJA Z MATEMATYKI Z WYKORZYSTANIEM AKTYWNEJ TABLICY

Przejdź do - LEKCJA Z MATEMATYKI Z WYKORZYSTANIEM AKTYWNEJ TABLICY

Dnia 5 listopada w klasie 5 odbyła się lekcja  z matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.  Celem lekcji było zapoznane uczniów pojęciem kąta oraz jego  rodzajami. Uczniowie podczas lekcji wykorzystując aplikację learninigapps doskonalili umiejętność rozpoznawania rodzajów katów oraz korzystania z interaktywnej tablicy. Nauczyciele mogli również zobaczyć jak wykorzystać aplikację geogebra na lekcjach matematyki.

8 listopada 2019
Anna Małecka

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIETA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Z UŻYCIEM AKTYWNEJ TABLICY

Przejdź do - AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIETA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Z UŻYCIEM AKTYWNEJ TABLICY

Podczas akademii z okazji Święta Niepodległości nauczyciel wykorzystał tablicę interaktywną do zaprezentowania tekstów piosenek patriotycznych oraz slajdów przedstawiających drogę Polaków do niepodległości.

12 listopada 2019